Boğa Burcu

Yönetici: Venüs

Yücelen: Ay

Zararlı: Mars/Plüton

Düşük: -

Gölge Yönler: Maddeci, Rahatına Düşkün, Tensel, Biriktiren, Cimri

Varoluş Sebebi: Dünyanın kalitesini arttırmaktır. Bu yüzden beş duyusu çok gelişmiştir. Bir Boğa’nın gözü çok iyi görür yani renk skalası çok iyidir, dili birçok tadı daha iyi algılar, kulağı birçok sesi daha iyi duyar. Boğa burcu Dünya’yı beş duyusu ile algılamaktadır.

Gerçeklik algısı ve gelişmiş beş duyusu yüzünden doğaüstü boyutları algılamakta zorlanabilirler. Beş duyusuyla sanat üretir. Boğanın yeteneğini bulması çok önemlidir. Üretme özelliği, gelişmiş bir beş duyu, sabır ve azim. Bu özellikler, bir yetenek bulup geliştirmek içindir. Özelliklerini bir yetenek bulup geliştirmek için kullanmazsa ne olur? Maddi güvenliğini sağlamak için para hesabı yapmaya başlar ya da paranın kullanımı için kendini çok fazla yorabilir. Eğer varoluş sebebini gerçekleştiremezlerse, tamamen güvenlik algısı için para biriktirmeye başlar ve lüksü deneyimlemek isterler.

Boğa burcunda, kıtlık bilinci vardır. Kişi, bunun farkında değilse gölgede sürekli güvenliğini sağlamaya çalışır. Kendi yeteneğini bulup kendi yeteneğinden para kazanmaya başladığı zaman şükür seviyesine ulaşır. Garanti bir işte çalışmak güvenli gelse de yeteneklerini geliştiremedikleri için zamanla atalet, tembellik oluşabilir.

Diğer bir gölgesi savunma mekanizmaları; bulunduğu ortamı bırakmak istemez, güvenliğini kaybetme korkusu vardır. Bu yüzden yeniliği, tehdit olarak gören bir burçtur. Boğa burcunun, yeniliğe açık olması önemlidir. Çünkü sabrını yeteneğini geliştirmek için kullanmalıdır. Ama yeteneğini geliştirmiyorsa o sabır yanlış bir yerde çalışır. Belki bitirmesi gereken bir evlilikte uzun süre sabreder, belki bırakması gereken bir işte uzun süre sabreder ya da bir ev, bir semt artık ona hizmet etmese de orada sabrederek gelişimini durdurur. O yüzden bu sabrı, doğru yerde kullanması çok önemlidir. Gölgeye düşüp bir yere saplanıp kalmamalı. Sabır katı bir enerji oluşturursa toprak gibi, durgun bir enerji akışına geçtiğinde bastırılmış öfke oluşur.

Tensel haz düşkünlüğüne doğru gitme, yeme içme, cinsellik, lüks, gezme, hazzı besleyen bir durum oluşmaya başlarsa yine gölgededir. Boğa Burcu’nun yeme isteği sırf haz duygusundandır ve bunu tatmin etmek ister.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam