Koç Burcu

Yönetici: Mars

Yücelen: Güneş

Zararlı: Venüs

Düşük: Satürn

Gölge Yönler: Sabırsızlık, Öfke, Agresyon, Düşünmeden Hareket Etmek

Varoluş Sebebi: Kendi sağlıklı egosunu oluşturabilmektedir. Bunun için ‘ben’ merkezcidir. En önemli sorusu “Ben ne istiyorum?”dur. Kendini bulmak isteklerini bulmak ve bu istekler doğrultusunda cesaretle peşinden gitmektir. Bir varoluş sebebi varsa ve bununla ilgili bir yetenekle donatılıyorsa kişi bu yeteneğini kullanmazsa burcun özellikleri gölge çalışır. Örneğin, kişinin Güneş’i Koç'ta doğduysa, hayat deneyiminde kendini bulmak, ne istediğini bulmak ve sağlıklı ego oluşturmak için hayatında hep bir arayış içinde olur. “Ne istiyorum?” sorusunu sorup, bunu bularak cesaretle ilerleyebilirse o zaman olumlu özellikler oluşmaya yani yeteneği oluşmaya başlar. Cesaretle gitmeli ve o hedefe ulaşmalıdır. Fethetmelidir.

Koç burcunda, geçmiş diye bir şey yoktur. Burçların ve varoluşun başladığı noktadır. Geçmişi çok algılamaz ve hep ileriye gitmek ister. Geleceğe yöneliktir. Varoluş sebebini anlarsa, bu yetenekleri açığa çıkarır. Eğer kişi varoluş sebebini bulamazsa, cesaret yeteneğini kullanamaz. Bunun sonucunda ise sabırsızlık ya da agresyon ortaya çıkar.

Öfkesi, engellenmiş eylem enerjisidir. En açıkta olan öfke Koç burcundadır. İstediğini yapamadığında öfkelenir. Kişi varoluş sebebini bilmeli ve ona göre yeteneğini geliştirmelidir. Koç burcu, öfke ve sabırsızlık sorununu çözemediyse henüz varoluş sebebini bulamamıştır. Bazen bencil olabilmeli ki kendi istediği yere gitsin. Ancak bu bencillik fazlalaştığında ilişkiler de sıkıntı yaşayabilir. Tek başına kalma isteği vardır ve evlilikten kaçabilir.

Liderlik özelliği vardır ancak bu liderlik yol açan, önden giden bir özelliktedir. Dürüsttür. İçinde ne varsa dürtüsel bir şekilde söyler. Mücadeleci ve savaşçı bir ruha sahiptir.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam