Terazi Burcu

Yönetici: Venüs

Yücelen: Satürn

Zararlı: Mars

Düşük: Güneş

Gölge Yönler: Kararsız (İkizler burcundan farklı) Denge Problemi Olan, Samimiyetsiz ve Siyasi

Varoluş Sebebi: Sosyalleşme sürecinin başladığı Terazi burcu ilişkiler deneyimi ile kendine ayna tutarak, kendini tanımaya başlar. Yaşam amacı ilişkide kendini tanımaktır. Bu yüzden verilen yetenekler uyum, zarafet, barışçıllık ve adalettir.

Bir ilişki içinde olduğunda kendini değerli hisseder. Gölge çalışan bu unsur ilişkiyi devam ettirmek için kendinden ödün verir. Aşırı vericiliğe soyunur ama bu vericilik Yengeç burcundaki gibi değildir. Yengeç; sevgiyle ilgili duyguların doymaması yüzünden verici olarak o insanın sevgisini almaya çalışır. Terazi burcu ise yanında bir partner yoksa kendini değerli hissetmez. Bu yüzden hayatında hep bir partner olmasını ister.

Sen-ben dengesini koruyamayabilir. Gölgede tamamen karşı tarafın isteğine boyun eğer ve kendi isteklerinden ödün verirse tükenme sendromu başlar. Değersizlik duygusu ve pasif olmak kişiyi yavaş yavaş tüketir.

İlişkilerde, karşı tarafın kararlarına bağımlılık gölgesi yaşar. Terazi burçlarının fıtratında ilişkide uyum olduğu için hep ikinci kişi olarak karşımıza çıkar. İkinci kişi, bir yöneticinin bir liderin yanında yardımcı olan kişidir. Bu hayata ilişkilerde deneyim geliştirmek için gelir. Uyumu yakalayabilme, karşı tarafın isteklerini görebilme, istişare edebilme ve ortada buluşabilme gibi yetenekleri vardır. Küsleri barıştırmak, adaleti sağlamak, eşit davranmak, ilişkilerde arabuluculukla ilgili ne varsa yapar. Hayat deneyimi için bu verilmiştir. Eğer gölgede yaşıyorsa uyum adına susar, uyum adına isteklerini söylemez, naziklikte aşırıya kaçar.

Sen-ben dengesinde, kendini ifade etme ve isteklerini söyleme noktasında kararsızdır. Çünkü karşı tarafı merkeze alır ve karşı tarafın yanından ayrılmaz. Terazi burçları tek başına hareket etmeye meyilli değillerdir. Onlara ortaklık önerebilirsiniz, yanında bir arkadaş olduğu zaman çok iyi bir performans gösterebilir, paylaşımı bilir. Bir otoritenin altında emir alabilir ya da bir kural koyucunun altında kurallara uyar. Çünkü merkezde biri olduğunda kendini iyi hisseder.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam