Balık Burcu

Yönetici: Jüpiter/Neptün

Yücelen: Venüs

Zararlı: Merkür

Düşük: Merkür

Gölge Yönler: Kurban

Varoluş Sebebi: Manevi büyümeyi yapmaktır. Kendinden başka üstün bir güç ile birleşmek, Yaradan'la bütünleşmektir.

Egosu olmayan tek burçtur. Gölgede dalgın ve dağınıktır. Sonsuz ve sınırsızlığı içinde hissetmesi onu korkutur, kendini karmaşık hisseder. Bu durum onu kırılganlığa ve incinmişliğe iter. Bunun sonucunda kendini korumak için sınırlar çizer ve böylelikle kendini ya Yükselen burcu ya da Ay burcu sanmaya başlar.

Özellikleri; şefkatli, merhametli, yardımsever, hayırsever, hayalci, mistik olmasıdır. Sonsuzluk ve kollektif bilinç ile temas kurma yeteneği vardır. Sahip oldukları bağımlılık enerjisini, sonsuzlukla temas kurma ve manevi çalışmalar bitirir. Yardımseverlik, hayırseverlik yapmak Balık burcunu zinde tutar fakat kurban psikolojisine çok yatkın olduğu için kendini feda etmeden dengede bir yardımseverlik yapmalıdır.

Balık burcu için Dünya’da olmak zordur. Sağlıklı sınır çizmeyi öğrenerek hayatın içinde güçlü durmayı öğrenebilir. Yoksa zorlu bir durum karşısında aşırı hassaslık, aşırı katılığa da dönüşebilir. Kalbini kapatarak acımasız bir tavır oluşturabilir. Doğasına tamamen zıt bir gölge çalıştırır.

Kurban bilincinden birlik bilincine doğru bir yolculuktur.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam