İkizler Burcu

Yönetici: Merkür

Yücelen: Kuzey Ay Düğümü

Zararlı: Jüpiter

Düşük: Güney Ay Düğümü

Gölge Yönler: Taklitçi, Değişken, Kararsız, Sinirli, Huysuz, Alaycı

Varoluş Sebebi: Bilgi, veri toplamak ve insanlar arası bağ kurarak bilgiyi yaymaktır. Bu yüzden merak duygusu ya da entelektüel bilgi almaya yatkın ve bu bilgiyi yaymaya yönelik bir sosyal bir yapısı vardır. Öğrenme açısından zihin modelleri güçlü çalışır. Kişi eğer, varoluş sebebine gitmiyorsa, öğrenme mekanizmasını insanlardan bilgi alıp insanlara iletmekle ilgili kullanacaktır. Yani tam anlamıyla bir dedikodu mekanizması oluşacaktır. O yüzden burada merak duygusunu sağlıklı yönlendirmek çok önemlidir.

İkizler burcunun, konuşma ve iletişim becerisi yüksektir, mantık kurgusu, bilgiler arasında bağ kurmak konusunda iyidir, ebedî öğrencidirler. Kararsızlık gölgesinin sebebi; çok veri, çok seçenek, çok bilgi olduğundan hiçbirini kaçırmama adınadır. Kişi bilgide çok fazla dağılabilir böylece bilgide yüzeyde kalır. Kararsızlık enerjisini en aza indirebilmek için tek bir noktada yoğunlaşması gerekir.

İkizler burcunda, her şeyi, mantığa yadsımak ya da mantıklı bir sebep bulmak, gölgede otomatik olarak yaptıkları bir şeydir. Hızlı bir enerjileri vardır, birçok yerde sorunu görünce kaçarlar. Kaçmak yerine durmalı ve bir olgunluk bilinciyle sorunu çözmelidirler.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam