Başak Burcu

Yönetici: Merkür

Yücelen: Merkür

Zararlı: Jüpiter/Neptün

Düşük: Venüs

Gölge Yönler: Eleştiren, Eksik Gören, Kusurlara Odaklanan

Varoluş Sebebi: Yeteneklerini mükemmelleştirmek, ustalaşmak ve bu mükemmelleştirdiği yetenekle hizmet etmek için yaratılmıştır. Toprak Elementi, Dünya’yı mamur etmek ve başkaları için çalışmayı gündeme getirir. O yüzden ortaya, yetenek çıkar. Boğa burcunda bir yeteneği ortaya çıkararak Dünya’nın kalitesini yükseltmek vardı. Başak burcunda da toplum adına yeteneğini mükemmelleştirerek, başkaları için hizmet etmek olacaktır.

Bir yeteneği mükemmelleştirecek kadar çok çalışma enerjisi olduğu için hayatındaki en küçük ayrıntıyı ve detayı görebilecek bir yetidedir. Analiz yeteneği, mükemmeliyetçilik vardır ve eğer bunları olumlu anlamda kullanamıyorsa takıntıya ya da kontrolcülüğe dönüşür. Detaycı baktığı için hep eksik görür. Düzeltmek istediği için de hep kontrol eder.

Başak burcunun, yetenekleri içerisinde sağlıklı beslenmek, hastalığa karşı bedeni korumak hatta zihin, ruh ve beden dengesini kurmakla ilgili dikkat etmesi gereken bir konu da vardır. Hasta olmak alt korkularından biridir. Bedeni sağlıklı tutmak için sağlıklı yaşamaya dair bir takıntıları vardır.

Başak burcu egonun düşmeye başladığı bir süreç olduğu için tevazuyu öğrenir. Bir yöneticiyle çalışıyorsa o yöneticinin altında Başak burcu çok iyi bir performans sergiler. Ancak kendi ile ilgilenmezse hayatına hep ihtiyaçlı insanları çeker.

Çalışma motivasyonu çok yüksektir. Ama bunu verimli kullanmalı, yeteneğini keşfetmek için kullanmalı ki bu enerji, takıntı ve kaygı bozukluğuna yol açmasın. O yüzden burada enerjiyi yönlendirmek çok önemlidir. Yeteneğini mükemmelleştirmek varoluş amacıdır.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam