Kova Burcu

Yönetici: Satürn/Uranüs

Yücelen: -

Zararlı: Güneş

Düşük: Jüpiter

Gölge Yönler: Topluma Uyum Sağlayamama

Varoluş Sebebi: Dünyaya, insanlığa yeniliği getirmektir. Yeniliği getirmek adına sistemde ne varsa, yıkar. Birey olma ve tüm geleneklerden, kurallardan sıyrılarak özgürleşme sürecidir. Tüm kalıplaşmış kural, gelenek, kurumları yıkar ve yeniliği Dünya’ya taşır. Düşünülemeyeni düşünme ve eski oluşumlara sıra dışı bir gözle bakma yeteneği vardır. İcatlar ve buluşlarla insanlığa katkıda bulunurlar.

Kişi devrimci bir ruha sahiptir ama isyanla yıkarak, dökerek, anarşizmle yaparsa, gölge tarafındadır. Toplum ve insanlık adına yaşarlar fakat içlerinde dışlanma korkusu vardır. Aslında bu korku Dünya’ ya ait hissetmeme durumunun yansımasıdır.

Kova burcu yenilik getirmek için sıra dışı yeteneklerle donatılmıştır. Toplumdan dışlanma korkusu olmadan farklı özelliklerini kabul edip ortaya çıkarırsa varoluş amacını gerçekleştirir.

Gölgede ütopik düşüncelerle birlikte kendini geliştiremeyen Kova burcu çok huysuz bir insana dönüşebilir. En belirgin gölgesi huysuzluk ve asiliktir. Özgürlük duygusu çok fazladır ve bir kural olduğunda kendisini hapsedilmiş hisseder. Muhalefet olma özelliği de bir gölgedir. Sürekli muhalefet ederek isyan duygusuyla beslenir.

Bir Kova, kendini gerçekleştiremediyse, sıra dışı yönünü topluma çıkarıp kullanmadıysa tatminsiz, huysuz ve muhalefet olur. Sınavı bireyselleşmek üzerine kuruludur.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam