Oğlak Burcu

Yönetici: Satürn

Yücelen: Mars

Zararlı: Ay

Düşük: Jüpiter

Gölge Yönler: Statüye Katılmış, Aksi, Karamsar, Hırs

Varoluş Sebebi: Konusu önce kendi sorumluluğunu alıp sonra başkalarının sorumluluğunu alma yönünde ilerlemesidir. Ancak Oğlak kendisinin dışında herkesin sorumluluğunu üstlenir. Toplum adına bir sorumluluk alabilmek için kariyer inşa edebilmek önemlidir. Bunun için ihtiyaç olan yetenekler; görev ve sorumluluk bilincidir. Kural koyucu bir yapısı vardır. Oğlak burcu en üst noktaya tırmanmadan rahat edemez.

Gölgede toplumda hangi meslekler saygı görüyorsa o mesleği seçerler, temeldeki ihtiyaçları saygın biri olmaktır. Ancak başarı duygusuna kendi yeteneklerine uygun kariyer inşaa ederek ulaşırlar.

Olgunluk yaş döneminde depresyona giren Oğlak burçları ile karşılaşabiliriz. Depresyona girme sebepleri araştırıldığında kendilerine uygun meslek seçimi yapmadığı görülür.

Oğlak burcunda Ay zararlı çalışır. Çünkü Yengeç burcunun karşıt burcudur. Yengeç burcunda; aile olmak, duyguları önemsemek, ebeveyn olduğunda kendini iyi hissetmek varken Oğlak burcunda önemli olan şey kariyerdir. Profesyonel hayatta hep en yükseği ister. Eğer duygusal olursa ilerleyemez. Bunu da iyi bildiği için duygularını kapatır ve bastırır.

Bir Oğlak burcu kariyer yaşantısına düşkün olduğundan aileyi, ebeveyn olmayı küçümser. İçinde bastırdığı duygusal ihtiyacı, aile olmak veya ebeveyn olmaktır. Duygularını fark edip, tatmin etmelidir. Bunları bastırdığı için de bunalıma girebilir.

Başarıdan çok motive olur. Çalışkandır ve sorumluluk duygusu çok yüksektir. Başkalarının sorumluluğunu almaktan kendi sorumluluğunu almayı unutur.

Oğlak burcu kararsızdır çünkü verdiği kararın sonucunda meydana gelen olayda sorumluluk almaktan korkar. Bunun sonucu ile yüzleşemez. O yüzden de başkalarına karar verdirir. Çünkü karar yanlış olursa onunla ilgili karşı tarafı suçlayabilir. Duygusal büyümesi için karar alıp, o kararın yanlışlığı ve doğruluğu ile yüzleşmelidir çünkü hiç karar almamak duygusal büyümeyi engeller.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam