Yay Burcu

Yönetici: Jüpiter

Yücelen: Güney Ay Düğümü

Zararlı: Merkür

Düşük: Kuzey Ay Düğümü

Gölge Yönler: Yüzeyde Kalan, Yargısal, Kaba, Ön Yargılı

Varoluş Sebebi: Kendine inanmayı öğrenmek ve hayata karşı inanç yapılandırmaktır. Akrep’te egonun ölümü gerçekleşir ve Yay’da yeniden doğuş söz konusudur. Burada yeni bir ideal, inanç, felsefe oluşturması gerekir. Hayata bakış açısının yenilenmesi ve kendine olan inancını oluşturması önemlidir. İnsanın evrenle bağını kavradığı, evrensel sistemin işleyişini anladığı bir süreçtir. İnsanın güdüleri de, kalbi de artık ulvi bir ideale yönlenmelidir. Bu kişi insani ve hayvani yönleri ile hâlâ dünyevidir.

Yay burcunun sınav alanı inançlardır. Bu kişilerin öğrenme metotlarında deneyim vardır. Hayatında farklı inançlar, farklı kültürler, farklı diller, yani farklılığı oluşturacak insanlar vardır. Yay burcu da İkizler burcu gibi meraklıdır. İkizler burcu kitabi bilgi ile öğrenirken, Yay burcu deneyimler ile öğrenir.

Tam bir filozof burcudur. Maneviyatın başladığı ilk basamak kısmıdır. İyimser, hevesli, samimi, maceracı, gerçeği arayan, hoşgörülü insanlardır. Gezmeyi ve doğayı severler. Aslında bu gezme sürecinin amacı farklı kültürleri tanıyıp kendine göre bir inanç sistemi oluşturmaktır. Ama varoluş sebebini aramayı unutursa bu durum faydasız bir gezmeye dönüşür.

Bilgide yüzeyde kalamaz, hayatında mutlaka uygulamalı ve deneyimlemelidir. Rehber öğretmenler gibidir. Yay burcu insanları hal ettiğini anlatırsa insanlara etki edebilir. Hayatlarında bir konuda uzmanlaşma yapması deneyimi de olabilir. Bu uzmanlaşma kendilerine güven getirir.

Gölgede farklı inançlara, kültürlere karşı ön yargı oluşturur. En doğruyu bildiğini düşünür, standart koyup dışına çıkmayabilir. Katı ve yargılayıcı yapısı ile kendi doğrusuna gömülen hoşgörüsüz biri haline gelebilir. Hoşgörüyü mutlaka deneyimlemelidir.

İdealisttir, yüksek idealleri ve kutsal duyguları vardır. Maneviyatı içinde hisseder. Bu aşamada da hâlâ bir dünyevilik vardır. Gölgede çok vaaz veren bir hal alabilir. Standart ve yargılarla yürüdüğünde, yaşamadan anlattığında insanların içine dokunamaz. Tarafsızlık geliştirmek zorundadır.

Varoluşu anlamlandırdığında içindeki kargaşa, karmaşa susar ve biter. Kişi anlam arayışında olduğu için mutlaka her yaşadığını anlamlandırmalı, o zaman doğru ilerler. Şanslı olmalarının sebebi ise zor durumlarda iç dünyasındaki iyimserliğin onu kurtarmasıdır. Gölge çalışırsa bu iyimserlik rehavet ve tembellik enerjisi oluşturabilir.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam