Yengeç Burcu

Yönetici: Ay

Yücelen: Jüpiter

Zararlı: Satürn

Düşük: Mars

Gölge Yönler: Kaprisli, Alıngan, Bağımlı

Varoluş Sebebi: Duygularını tanıyıp, duygusal büyümeyi yaşamaktır. Kişi bu hayata kendi içindeki çocuğu büyütmek için gelmiştir. Çocuk bilincinin büyümeye ihtiyacı vardır. Buna duyguları yönetmeyi öğrenmekte denilebilir. Bunu yapabilmek için aile kurmayı öğrenmesi ve ebeveynliği deneyimlemesi gerekir. Bu varoluş sebebi için uygun yetenekler “anaçlık, besleme, büyütme, sevebilme” yetisi ve empatidir. Bir Yengeç ebeveyn olamıyorsa ya da evlilikten kaçıyorsa çocukluk bilincindeki bir gölgededir.

En büyük korkusu yalnızlıktır. Etrafında hep birileri olsun ister. Sevmeyi, şefkati öğrenmeli ve kendi içindeki duygusal anlamda büyümemiş çocuğu büyütmelidir. Gölgede alıngan, hassas ve kaprislidir.

Anı hafızası en güçlü olan burçlardandır. Yaşadığı bir şeyi unutmazlar, geçmişi çok fazla hatırlarlar. Bunun sebebi duygusal çözümlemeyi yapması için olayları hafızada sıcak tutmaktır. Ancak yaşadığı olaylardaki duygularını fark etmezse acı duygusuna saplanabilir.

Sevgi açlığı çok fazladır. Anne ve baba, Yengeç burcu çocuğunu çok sevse bile o sevmediklerini düşünür. Yemek yemeye düşkündürler. Aslında duygusal boşluktan yeme isteği oluşur. İlk iki yaş dönemi anne ile kurulamayan duygusal bağ, alınamayan duyguların boşluğunu doldurmaya çalışırlar.

Çocuklukta alamadığı sevgiyi ve ilgiyi başkasına annelik yaparak doyurmaya çalışır. Gölge yanlarından biri fazla annelik yapmaktır. Yengeç Burcu, katı ve duygusuz insanlara karşı kendini çok savunmasız hissederler. Kendini duygusal anlamda iyileştirerek duygusal büyümeyi yapabilmelidirler.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam