Aslan Burcu

Yönetici: Güneş

Yücelen: -

Zararlı: Satürn/Uranüs

Düşük: -

Gölge Yönler: Dramatik, Hayran Toplayan, Mükemmel Olduğunu Düşünen

Varoluş Sebebi: Gönlünün istediği, sevebileceği şeyi bulmak yani samimi olarak kendini bulmaktır. Ayrıca yaratıcılığını geliştirerek bir ürün ortaya çıkarmak ve sahnelemekte diğer bir varoluş sebebidir. Ateş grubunda temel nokta kişinin ne istediğini bulmasıdır. Aslan burcunda da “Ne istiyorum?’’ sorusunu biraz süsleyeceğiz: “Gönlüm ne istiyor, ne yapmaktan hoşlanıyorum, ne yapmaktan mutlu oluyorum ve keyif duyuyorum?’’ Aslında samimiyetle kendini, kimliğini, yeteneğini gösterme sürecidir.

Kimlik oluşturma süreci için babaya çok ihtiyaç vardır. Duyguları tanımlayabilmek için nasıl anneye ihtiyaç varsa, kimlik tanımlaması için de babaya ihtiyaç vardır. Gölgede, öz güvensiz Aslan burcu da görebilirsiniz, aşırı egolu Aslan burcunu da. Öz güvensizlik yüzünden aşırı ego ile zayıflığını kapatır.

Onay bağımlısı olan Aslan burcunun, yaratım sürecinde onaydan bağımsızlaşması gerekir. Alkışa çok ihtiyacı olduğundan bu konuda biraz zorlanabilir. Eğer kendi yarattığı ürünü sergileyebiliyorsa ve bu ürüne alkış alabiliyorsa o zaman egosunu sağlıklı bir şekilde yapılandırabilir. Eğer bir ürün yaratamıyorsa kendini sahneler.

Bulunduğu her yerde dikkat çekmeye çalışır. Aslında bunun altında yatan sebep onaya olan ihtiyaç duygusudur. Onaydan bağımsızlaşan ya da belki etrafındaki insanlardan bağımsız olan Aslan burcu, çok yaratıcı olur. Aslan burcu kendini çok özel gördüğü için alkışlanmak ister.

Aşka çok değer verir, aşık olmadan bir evlilik yapmaz. Ama gölgede eğer beğeni almaya ve egosunu çok büyütmeyi öğrendiyse o zaman flörtöz bir insan olur. Yine de temelde, aşka çok ihtiyacı olan bir burçtur.

Babayı temsil ettiği için ebeveynlik duygusu çok yüksektir ve çocuklarına düşkündür.

Aslan burcu, yaşam enerjisinin Dünya’ya yayıldığı kişilerdir. Yaşam sevinci akmalıdır. Oyun ve eğlenceyi çok sever, yaptığı işte mutlaka bir eğlenceli kısım olmalıdır. Eğlenceli kısım yoksa donuklaşır.

Çocuksu bir yapısı vardır, hayatı oyun gibi görür. Hem sorumluluk alıp hem de hayatı oyun gibi yaşıyorsa, eğlence noktasını gündeminde tutuyorsa müthiş keyifli bir hayatı olur.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam