Akrep Burcu

Yönetici: Mars/Plüton

Yücelen: -

Zararlı: Venüs

Düşük: Ay

Gölge Yönler: Kıskançlık, İntikam Alan, Güç ve Acizlik Deneyimi, Kontrol Eden, Şüpheci

Varoluş Sebebi: İnsanın en alt doğası dediğimiz, kin, intikam, baskılayıcı güç uygulama, kıskançlık, manipülasyon gibi güdülerin dönüşümünü sağlamaktır. Yaradan’la temas kurma noktasında ya da içimizdeki gerçekliği fark etme noktasında yol kat etmek, ölmeden önce ölmek, egonun terbiye olması Akrep’ in varoluş sebepleri arasındadır.

Nefsin terbiye olması önemlidir çünkü en alt doğa dediğimiz sürüngen beynin dengeye gelmesiyle kişi insanlık noktasında adım adım yükselmeye başlar. Dünya düzleminde kişi bunları üstlenecek ve dönüştürecek. Örneğin, kıskançlıkla ilgili bir güdü varsa Akrep burcu bunu fark edip dönüştürmeli. Gölgede yaşıyorsa, kıskançlık güdüsünü yıkıcı bir şekilde kullanır. O yüzden kişinin gölge yanlarını dönüştürmek için sınavlar gelir. Kişinin bunu dönüştürebilmesi için yüksek bir sezgi gücüyle donatılmış olması gerekir.

Bir Akrep burcunun bulunduğu yerde güç savaşları mutlaka vardır. Güçlü olduğu konumda olmak önemlidir. Bulunduğu her yerde gücü elinde tutmak ister. Bulunduğu ortamda, kıskanç insanlar, parayla ilgili güç tutkusu olan insanlar, kindar insanlar, cinsellikle ilgili sıkıntılı insanlar olur. Bunlar olacak ki kendini dönüştürürken etrafını da dönüştürebilsin. Bu Akrep burcunun varoluş sebebidir. O yüzden bir Akrep burcunun bulunduğu yerde huzuru aramamak gerekir. Çünkü bu kriz ve kaosta hayat deneyimini gerçekleştirmektedir. Hayat deneyimini gerçekleştirebilmesi için sahne, dekor bunlardan ibaret olur.

Akrep burcu yüksek sezgi gücü ile başka bir kişinin alanına girer ve ihtiyaçlarının farkına varır. İşte manipülasyon burada devreye girer. Karşı tarafın bir ihtiyacı varsa, sıkıntısı, sorunu ve zayıf bir yönü varsa Akrep burcu bunun altında yatanı bulur. İşin özüne gidene kadar durmaz, takıntılıdır. En çekirdeğine giderek altında ne var onu bulmalıdır. Tam anlamıyla iyileştiricidir. Enerjisini bu yönde kullanırsa çok iyi bir şifacı olur.

Eğer hayatında ciddi maddi kayıplar yaşarsa veya etrafındaki insanların ölüm deneyimini yaşarsa içindeki her şeyi yapabileceğini sanan ego duygusunu zayıflatmalıdır. En büyük korkusu ölüm ve kaybetme korkusudur.

Kişi kendindeki gölgeleri görür ve bunu dönüştürebilirse derine iner. Dönüşüm içinde değilse, krizli bir duygusal dünya, çalkantılı gelgitler yaşar.

Astroloji Nedir?

Kişinin doğum anında Güneş Sisteminin ve gezegenlerin konumu gösteren ve kişinin hayatı, potansiyelleri ile ilgili bilgi veren kadim bir bilgi deposudur. Bu dünya üzerindeki en eski ilimdir. “gezegenlerin itme ve çekme enerjisi, Güneşin çekirdeğinde toplanarak, güneş rüzgarları aracılığı ile her an dünyaya aktarılır. Bu Güneş’ in kuantum damgasını gezegenin manyetik ağına yerleştirir, doğum anında DNA’nın manyetik alanı ile üst üste binen bu manyetik ağ doğum anında DNA’nın bir bölümünü şekillendirir.

Diğer Burçlar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam